اولین همایش ملی اربعین؛ اعتلای نهضت حسینی تحقق تمدن نوین اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی به کار خود پایان داد

چهارشنبه 1399/07/16 - 00:22 ardabil
با تجلیل از مقالات برتر؛

اولین همایش ملی اربعین؛ اعتلای نهضت حسینی تحقق تمدن نوین اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی به کار خود پایان داد

با تجلیل از مقالات برتر، اولین همایش ملی اربعین؛ اعتلای نهضت حسینی تحقق تمدن نوین اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اردبیل به نقل از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، آیت الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مراسم اختتامیه اولین همایش ملی اربعین؛ اعتلای نهضت حسینی تحقق تمدن نوین اسلامی در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه خصوصیاتی که امام حسین(ع) دارد، هیچ یک از امامان ندارند، گفت: همچنین هیچ امامی زیارت اربعین ندارد، به جز امام حسین(ع).
وی افزود: تسلیت گفتن به معنای فراموش کردن است و نباید برای شهادت امام حسین(ع) نیز تسلیت بگوییم؛ چون قرار نیست امام حسین(ع) فراموش شود.
عاملی با بیان اینکه ابعاد مختلف راهپیمایی اربعین باید بررسی شود، تصریح کرد: راهپیمایی اربعین باید به یک اعتراض جهانی علیه قدرت اهریمنی تبدیل شود.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل نیز با بیان این که این همایش با همراهی دانشگاه های استان و دستگاه های اجرایی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، گفت: تلاش می کنیم با دریافت مجوزهای لازم  این همایش در سال های آتی به صورت بین المللی برگزار شود.
وی با بیان اینکه در این همایش از مذاهب مختلف دریافت مقاله داشتیم، افزود: به خاطر شیوع بیماری کرونا نتوانستیم دعوت عمومی داشته باشیم و این همایش از شبکه تلویزیونی سبلان و صفحه رسمی روابط عمومی دانشگاه در اینستاگرام به صورت زنده پخش شد.
حسنی یکی از صفات مومن را خواندن زیارت اربعین عنوان کرد و گفت: اربعین شیرازه کتاب بندگی بوده و ثابت کرده است که نور خدا فراموش شدنی نیست و تا قیامت ادامه خواهد داشت.
رئیس اولین همایش ملی اربعین؛ اعتلای نهضت حسینی تحقق تمدن نوین اسلامی با بیان اینکه حضور میلیونی مردم در پیاده روی اربعین به ما نشان داد باید صبور باشیم و مقاومت برای همیشه ماندگار است، افزود: اربعین اوج مقاومت را به ما یاد داد و مایه عظمت امت اسلامی می باشد.
دکتر حسین محسنی دبیر علمی همایش نیز ضمن ارائه گزارشی از روند همایش، با بیان اینکه در زمان بسیار محدودی که از پخش پوستر تا گردآوری مقالات داشتیم به خاطر گیرایی محورها و بدیع بودن موضوعات حدود ۱۱۰ مقاله از ۲۵۰ پژوهشگر تحویل دبیرخانه همایش شد، گفت: این مقالات توسط ۴۸ عضو کمیته علمی داوری و تایید شد که کمیته داوران متشکل از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه از ۱۳ استان بود که در حوزه های مختلف اجتماعی، هنری، ادبی، دینی و سیاسی فعال هستند.
وی با بیان اینکه از همه استان های کشور مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده بود، افزود: مقالات واصله از استان های مرزنشین و اهل سنت قابل توجه بود.
گفتنی است در پایان این همایش از دکتر محسن اعلایی، دکتر مسروره مختاری، آیدین ضیایی و دکتر ایران سلیمانی به عنوان صاحبان مقالات برتر و از عسگر شاهی شاعر، غلامحسین صبوری روحانی، عظیم عظیم پور خانواده شهدا، خانواده مرحوم محمدباقر منصوری مداح ولایی، خانواده مرحوم مصطفی نوروزی شهید مدافع سلامت و حجت الاسلام عبدالله رضایی جانباز مدافع حرم به عنوان خادمان اربعین تجلیل به عمل آمد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)